Kablo Arıza

Kablo Arıza Tespiti Veya Onarımı Hizmetleri Sağlıyoruz. Alçak Gerilim Veya Yüksek Gerilim Yeraltı Kablo Arıza Bulunması. Sağlamlık Testleri Veya Güzergah Tespit edilmesi. En çok talep gören hizmetlerimiz arasındadır.

Kablo Arıza

Yeraltı Kablo hata bulma Ve Sağlamlık Testleri

  • AG Yeraltı Kablo Arıza Tespiti
  • Kablo Güzergah Tespiti
  • Yeraltı Kablo Ek Yapımı
  • Kablo Sağlamlık Testleri
  • YG Yeraltı Kablo Arıza Tespiti
  • Kablo Rota Derinlik Tespiti
  • Yeraltı Kablo Sağlamlık Testleri
  • Ek Muff Yapımı

Kısa devre kopuk yanık kablo arızaları bulma. Onarmak Ve Test etmek asli görevlerimizdendir.

Yeraltı kablo arızaları, çeşitli teknikler ve ekipmanlar kullanılarak tespit edili. Başarılı bir kablo arızası tespiti, ekipmanın ve kullanımının kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını gerektirir. Nereden başlayacağınızı bilme önemlidir.1.

Bir yeraltı kablo arızasını tespit etmenin üç temel yolu vardır: Klasik yeraltı kablo arızası bulma, Yüksek voltajlı radar ve Zaman alanlı reflektometri1. Her yaklaşımın kendi avantajları ve dezavantajları vardır.

Klasik yeraltı kablo arızası bulma, kablo güzergahı boyunca yürümeyi ve gümbürtüyü dinlemeyi içerir. Gümleme, kabloya uygulanan darbeli bir dc voltajından kaynaklanır. Bu darbe daha sonra kablonun başlangıç ucuna doğru geri yansıtılır. Bu, bir kablo arızasını bulmanın iyi bir yoludur, ancak arızayı bulmak saatler alabilir1.

Akım kuplörü tekniği, bir akım kuplörü ve depolama osiloskopu kullanır. Bu yöntem, kısa devre, açık devre veya kılıf içeren arızaları belirlemede iyidir1.

Yeraltı Kablo Arızası Nasıl Bulunur

Düşük Voltajlı TDR Tekniği, bir açık devreyi veya iletkenden iletkene kısa devreyi önceden tespit etmek için kullanılabilir. Cihaz, dalgalanma akımını azaltmak için bir filtre kullanır. Yine de bu hataları bulmak zor olabilir. TDR yöntemi ayrıca bir thumper kullanır. Bu cihaz, kabloya darbeli bir dc voltajı uygular. Thumper üzerinde bir okuma sağlamadan önce kabloyu birçok kez yakar1.

Yeraltı kablo arızalarını tespit etmek bilgi veya doğru ekipman gerektirir. Çoğu yardımcı program, bu arızaları bulmak için çeşitli teknikler denenir.. en iyi prosedürü seçmelerine yardımcı olacak arızanın özelliklerini de belirlemelidirler1.

En yaygın yeraltı kablo arızalarından biri açık devredir. Bu, bir iletken koptuğunda ve akım geçmediğinde meydana gelir. Yalıtımdaki bir kusur, mekanik bir arıza veya iletken yoldaki bir kesinti dahil olmak üzere bir dizi nedenden kaynaklanır.

Ancak Bir yer altı kablo arızasının yerini belirlemek, ön konum olarak bilinen bir süreci içerir. Yine de Prosedür, hatanın yerini, uzunluğunun yüzde birkaçı içinde doğru bir şekilde saptayabilen bir tekniğe dayanmaktadır. abloyu onarmak için gereken hendek açma işi miktarını azalır.

Kablo Hata Tespiti

Bir Zaman Etki Alanı Reflektometresi (TDR), bir kabloya göndermek için veya süreli düşük enerjili bir sinyal kullanır. Sinyal, empedanstaki değişim noktasından geri yansır. Yansımanın süresi veya geçen süre, faya olan uzaklıkla ilişkilidir1.

Açık devre arızalarını tespit etmek için başka bir teknik olan kablo çarpma yöntemi vardır. Bir kabloya yüksek voltaj darbesi enjekte etmek için bir thumper kullanır.

Yeraltı kablo arızasını bulmak için tam donanımlı veya kablo arızası tespit cihazına ihtiyaç vardır. Kablo arızası tespitinde kullanılan cihazlar ileri teknolojiye sahip cihazlardır. Kablo arızası tespit cihazının yanı sıra kablonun geçtiği güzergahın tam olarak noktasal bulunabilmesi için kablo güzergah ve derinlik tespit cihazları da kullanılır.