Ankara Yeraltı Arıza Bulma

Ankara Yeraltı Arıza Bulma Ve Güzergah Tespiti

Ankara Yeraltı Arıza Bulma

Yeraltı Kablo Güzergahı Ve Ankara Yeraltı Arıza Bulma

  • AG ve YG Kablo Arıza Tespiti
  • Aliminyum Bakır Kablo Testleri
  • Kablo Güzergah Tespitleri
  • Kısa Devre Kopuk Kablo Arıza Bulma
  • Kablo Sağlamlık Testleri

Kablolar güvenlik ve çevresel kirliliğe sebep olmaması için daha çok yer altına yerleştirilirler. Ülkemizde elektrik enerjisi hatları, telekomünikasyon ve görüntü hatları yer altındadır. Yer altında bulunan kablolarda zamanla; kısa devre, kablonun su alması, kablonun hasar görmesi, kopukluk gibi çeşitli arızalar meydana gelebilir. Bu arızaların olabildiğince kısa sürede giderilmesi ve enerji, veri akışının kesintisiz olması sağlanmalıdır. Bundan dolayı kablo arıza tespiti önemlidir.

Yeraltı kablo arıza tespiti sırasında, yapılan işlem iki aşamadan meydana gelir. Birinci aşama bakım, ikinci aşama onarımdır. Bakım için gereken araçlar (ölçü aletleri, iş güvenliği gereği çizme, eldiven, pense, keski, demir testere, çeşitli kablo parçaları vb.) hazırlanır.

Kablo arıza tespit cihazından başka kablonun geçtiği güzergah noktasal bulunabilmelidir. Bunun için kablo güzergah ve derinlik tespit cihazına da ihtiyaç vardır. Kablonun geçtiği güzergahın ve derinliğin bilinmesi kablo arıza tespitini kolaylaştırır. Böylece ekstra maliyet, zaman kazancı sağlar.

Kablo güzergah ve derinlik tespiti kablo arıza tespiti için çok önemlidir. Aksi takdirde kablonun nereden ve nasıl geçtiğini bilmeden kablo arıza tespiti yapmak çok mantıklı ve verimli bir iş değildir. Kablonun geçtiği güzergah ve derinlik tespit edildikten sonra kablo arızasının nedeni araştırılmalıdır.

Arıza noktası tespitinden sonra müdahale edilmelidir. Kablo arızasının noktasal tespit edilmesi maliyet ve zaman tasarrufu sağlamaktadır. En önemlisi de arızanın giderilmesi kesintisiz enerji ve veri akışını sağlamak önem arzeder.